Ozonator
GŁÓWNA ZABIEGI
Ozon działa bakteriobójczo, usuwa oraz ogranicza bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie, pestycydy, fungicydy, roztocza, pyły i pyłki alergiczne w powietrzu i w wodzie.
Jako gaz dociera zarówno do produktów żywnościowych jak i do wszelkich przedmiotów w pomieszczeniu ozonowanym.
Ozon jest jedenym z najsilniejszych utleniaczy, usuwa wszelkie zapachy pochodzenia organicznego i nieorganicznego w tym tytoniowe, od zwierząt i ptaków, pożarowe, popowodziowe, stęchliznę, zapach moczu i inne.

Ozon doskonale rozpuszcza się w wodzie, dotleniając ją i usuwając z niej wszelkie zanieczyszczenia i wtrącenia typu chlor, żelazo, wapń i glony. Kąpiel w ozonowanej wodzie działa korzystnie na schorzenia skórne typu grzybice, łuszczyce i liszaje.

Generator ozonu produkuje ozon, nazywany aktywnym tlenem o symbolu 03.  Różni się on od zwykłego tlenu tym, że tlen ma trwałą postać 02. Okres połowicznego rozpadu ozonu wynosi w powietrzu od 40 minut do 30 minut, a w wodzie od 30 min do kilku minut. W ten sposób po 2 godzinach wyprodukowany ozon prawie w całości powraca do naturalnego tlenu, a w tym czasie pełni funkcje silnego sterylizatora i utleniacza.
Praktyczne zastosowania:

Wszystko co chcemy wyozonować: artykuły spożywcze: owoce, warzywa, mięso, ryby, kasze, ryż...oraz sztućce, zastawa sotołowa, deski do krojenia itd. powinno być umieszczone w plastikowym lub szklanym pojemniku i zalane wodą do całkowitego zanurzenia. Potem umieszcza się rurkę z dyfuzorem ozonatora i włącza ozonator na 10 minut.
Ozonujemy również:

- Lodówkę : włożyć silikonową rurkę ozonatora do komory lodówki z produktami. Zamknąć drzwiczki. Ozonować dwa razy po 15 min. z przerwą 30 min. W ten sposób usuniemy wszelkie zapachy oraz grzyby, pleśnie, bakterie.

- Szafy ubraniowe, garderoby, szafki z obuwiem, pomieszczenia dla zwierząt i pralkę. Umieścić rurkę ozonatora lub ozonator w obiekcie. Włączyć ozonator dwa razy po 15 min. z przerwą 30 min. wywietrzyć.

- Kąpiel ozonowa. Działa korzystnie poprzez: dotlenie skóry, odprężenia organizmu, leczy cellulit, choroby grzybowe skóry, trądzik. Usuwa nieprzyjemny zapach stóp i potu. Rurkę z dyfuzorem umieszczamy w napełnionej częściowo wodą wannie o temperaturze do 45oC i ozonujemy przez 10 min

- Samochody osobowe, środki transportu. Ozonowanie wnętrz samochodów jest jedynym skutecznym sposobem usunięcia z tapicerki, wnętrza samochodu, układu klimatyzacji, bakterii, wirusów, zarodników pleśni i grzybów oraz zapachów. Ozonowanie powinno się przeprowadzać co najmniej dwa razy w roku, a w międzyczasie stosować dostępne na rynku oczyszczacze powietrza zasilane z gniazdka zapalniczki. Ozonowanie przeprowadzamy w trzech cyklach po 30 min. z przerwami 15 min wprowadzając rurkę z ozonatorem przez lekko uchyloną szybę drzwi do wnętrza samochodu, oraz do wlotu powietrza i włączając wentylator samochodu na niski poziom obiegu wewnętrznego. Po zakończeniu ozonowania otworzyć drzwi samochodu i wywietrzyć.
Oddziaływanie ozonu :

- Poprzez silne utlenianie działa bakteriobójczo, wirusobójczo i grzybobójczo
- Poprzez natlenianie poprawia metabolizm i odżywianie tkanek
- Aktywizuje system odpornościowy
- Usuwa - nie maskuje- organiczne i nieorganiczne zapachy z pomieszczeń oraz formaldehyd.
- Usuwa grzyby tworzące pleśnie i ich zarodniki, pestycydy, fungicydy, azotany, oraz pleśnie i grzyby z warzyw i owoców, hormony, anaboliki i inne zanieczyszczenia w mięsie, drobiu, owocach morza.
- Usuwa nieprzyjemny zapach z lodówki, szaf oraz samochodu.
- Czyści z pleśni  pralkę.
Do kupienia w bardzo dobrych cenach:   www.vegatestsklep.pl