warszawa vega test, triphophyton, grzybica stóp, grzybice,
Aspergillus  Fumigatus
Aspergillus  Fumigatus vegatest warszawa grzybniaki
Jest to grzyb szeroko rozpowszechniony w przyrodzie, a jego zarodniki unoszą się w powietrzu i wszędzie można je wykryć. Poza grzybicą płuc może on powodować grzybicę uogólnioną, obejmującą nerki, mózg, ucho i zatoki przynosowe.
W układzie oddechowym Aspergillus Fumigatus może wywoływać grzybniaki, kropidlakowe zapalenie płuc, zakażenie opłucnej, grzybicę oskrzeli, uczuleniową postać grzybicy kropidlakowej, ziarniniaka okołooskrzelowego. Kropidlakowe zapalenie płac jest grzybicą, która rozwija się w następstwie zmniejszonej obronności ustroju, podczas leczenia kortykosteroidami, lekami cytostatycznymi i innymi lekami immunosupresyjnymi. Wystąpić może u chorych na nowotwory krwi, w przebiegu białaczki, ziarnicy złośliwej, mięsaka limfatycznego.

Częste jest zakażenie grzybem Aspergillus Fumigatus u osób z przewlekłymi  ropniakami opłucnej przebiegającymi z przetoką oskrzelową. Zwykle jest to infekcja mieszana i można wtedy znaleźć w opłucnej inne grzyby, np. Candida Albicans oraz bakterie chorobotwórcze. Zakażenie opłucnej bywa przyczyną gorączki i objawów toksycznych.
vega test warszawa, tło, grzyby, pleśnie, zagrożenia,