vega-test warszawa grzyby pleśnie
Pleśnie i grzyby
Aspergillus jest rodzajem grzybów występujących na całym świecie.
Choroby wywołane przez grzyba z rodzaju Aspergillus są zróżnicowane, począwszy od typowych chorób alergicznych, a skończywszy na zakażeniach ogólnych będących zagrożeniem dla życia. Choroby wywołane przez grzyba z rodzaju Aspergillus nazywamy aspergilozami. Przebieg choroby jest uzależniony od różnych czynników, ale jednym z najważniejszych jest osobniczy stan układu odpornościowego. Zakażenie to przychodzi z zewnątrz (grzyby te żyją poza ustrojem człowieka). W powietrzu unoszą się ich zarodniki oraz strzępki pleśni. Razem ze wdychanym powietrzem osadzają się w nozdrzach, zatokach i przedostają głębiej do pęcherzyków płucnych.
Aspergillus niger vega test warszawa
warszawa vega test Aspergillus niger
Aspergillus niger
Aspergillus  Fumigatus vega test warszawa Aspergillus  Fumigatus
Aspergillus  Fumigatus warszawa vegatest
Aspergillus  Fumigatus
Aspergillus Flavus vega test warszawa
vega-test Aspergillus Flavus
Aspergillus Flavus
Grzyby pleśniowe są bardzo częstym czynnikiem alergizującym, mogącym wpływać na rozwój astmy, alergicznych nieżytów nosa, zapalenia spojówek i nieżytów przewodu pokarmowego.
Aspergillusy są zaliczane do silnych czynników toksycznych, alergicznych (Aspergillus Flavus), zakaźnych i inwazyjnych (Aspergillu Fumigatus, A.Niger).
Najbardziej niebezpieczne  są aflatoksyny-toksyny o właściwościach kancerogennych, wytwarzane głównie przez Aspergillus Flavus i Aspergillus Parasiticus.
Alternaria vega test warszawa
Alternaria vega test warszawa odrobaczanie
Alternaria
Candida kandydoza vega test warszawa
Candida vegatest warszawa kandida
Candida
Cladosporium vega test warszawa prozdrowie
vega test Cladosporium
Cladosporium
Cryptococcus vaga test warszawa
vega test Cryptococcus warszawa
Cryptococcus
penicilinum vega test warszawa
penicilinum vega test warszawa
Penicillium
Trichophyton vaga test warszawa
Trichophyton vega-test warszawa
Trichophyton
Malassezia  furfur warszawa vega test
Malassezia  furfur vegatest warszawa
Malassezia  furfur
Mykotoksyny vaga test warszawa vegatest
Mykotoksyny
Menu
Grzyby bytują w kurzu domowym. Ocenia się, że zarodniki stanowić mogą 5-20% kurzu domowego. Rodzaje: Mucor, Penicillium, Aspergillus, Rhizopus, Alternaria i Cladosporium dominują wśród grzybów izolowanych z kurzu domowego. Zaobserwowano korelację pomiędzy rozwojem grzybów pleśniowych wewnątrzdomowych, a wzrostem populacji roztoczy kurzu domowego.
Szczególnie dogodne warunki do rozwoju grzybów znajdują się w pomieszczeniach wilgotnych, o ograniczonej wentylacji, takich jak piwnice, łazienki i kuchnie. Pojawić się mogą także w miejscu chłodnym, na przykład w lodówce. Zasiedlają klimatyzacje.
Pleśnie żywią się między innymi tworzywami sztucznymi. Idealnym miejscem na ich rozwój bywa niewietrzone mieszkanie, w którym szwankuje wentylacja, okna są zbyt szczelne, a na podłogach leżą wykładziny. Grzybnia rozwija się także w elementach drewnianych, książkach, które leżą w wilgotnych pomieszczeniach, a także w ścierce, która nie ma możliwości wyschnięcia.
Niepokojący powinien być dla nas zaciek na ścianie, na którym z czasem pojawiają się małe plamki w kolorze brązowym bądź czarnym. Plamy te produkują miliony zarodników, które uczulają nas. Warto zdawać sobie z tego sprawę i zacząć działać w tempie natychmiastowym.
Obecność w domach roślin doniczkowych, jak również klatek z ptakami znacznie zwiększa ekspozycję osób tam zamieszkujących na alergeny grzybów (Aspergillus i Cryptococcus Neoformans).
Klimatyzatory i wentylatory stają się  często źródłem alergenów grzybów pleśniowych. Zastosowanie nawilżaczy powietrza może również zwiększać stężenie zarodników wewnątrz pomieszczeń.
Aby się chronić należy, ozonować pomieszcznia, warzywa, owoce, orzechy i mięso.