vega test warszawa dieta oczyszczająca
Dieta  oczyszczająca
Oczyszczaj¹ce soki z  warzyw
Sok z pietruszki:
Oczyszczanie organizmu sokiem z pietruszki można przeprowadzać 3-4 razy w roku przez 30 dni. Wyciśnięty świeży sok wypija się rano na czczo w ilości ok. 150 ml i po południu.
Sok z pietruszki ma bardzo silne działanie oczyszczające nerki, wzmacnia naczynia krwionośne, zwłaszcza naczynia włosowate i tętnice oraz wpływa dobroczynnie na przemianę tłuszczową i pracę nadnerczy i gruczołu tarczycy.
vega test warszawa dieta oczyszczająca
Sok z ziemniaków oczyszcza organizm z nagromadzonych odpadków przemiany materii, reguluje pracę jelit, głównie jelita grubego. Zawiera bardzo dużo potasu, fosforu, siarki i sodu. Sok ten działa łagodząco na nadkwasotę żołądka, na nadżerki i wrzody żołądka. Kuracje 14-dniowe sokiem z ziemniaków przeprowadza się kilka razy w roku. Podczas tej kuracji trzeba zrezygnować ze spożywania mięsa i ryb.
Sok z ziemniaków:
vega-test warszawa dieta oczyszczająca
Kuracja oczyszczająca za pomocą soku z marchwi trwa 30 dni i przeprowadza się ją najczęściej na początku jesieni i zimą. W trakcie oczyszczania powinno się wypijać 4 szklanki soku dziennie. Sok z marchwi zawiera naturalne witaminy: A, B, C, D, K, minerały: wapń, magnez, potas, żelazo, siarka.
Sok z marchwi:
vega test warszawa dieta oczyszczająca
Sok z cebuli bardzo głęboko oczyszcza organizm z nagromadzonych metabolitów, pobudza wydzielanie soku żołądkowego, perystaltykę jelit, reguluje apetyt, zwiększa ilość wydzielanego moczu. Oczyszczanie sokiem z cebuli przeprowadza się na początku jesieni i na przedwiośniu. Wypija się 3 razy dziennie przed głównymi posiłkami 100 ml soku przez 2 tygodnie.
Sok z cebuli:
vega test warszawa dieta oczyszczająca
Sok z cykorii pobudza wydzielanie żółci, wspiera pracę wątroby i pęcherzyka żółciowego. Zalecany jest osobom z nadwzrocznością i krótkowzrocznością. Kurację tym sokiem przeprowadza się w maju, październiku i listopadzie. Trwa ona 30 dni, wskazane jest mieszać sok z cykorii z sokiem z pietruszki, z marchwi i z selera w proporcji 1:1:1:1. Pije się 30 min. przed śniadaniem i kolacją w ilości 1/2 szklanki.
Sok z cykorii:
vega test warszawa dieta oczyszczająca
Sok z zielonej papryki poprawia pracę jelit, przynosi ulgę osobom cierpiącym na uporczywe gazy, zawiera duże ilości krzemu, czym odbudowuje strukturę włosów, paznkoci i skóry. Kuracja tym sokiem trwa 30 dni, pije się go 3 razy dziennie po 1/2 szklanki pół godziny przed głównymi posiłkami.
Miesznka soku z zielonej papryki z sokiem z marchwi w stosunku 1:1 działa oczyszczająco na skórę z trądzikiem, na wypryski ropne i wysypki.
Sok z zielonej papryki:
vega test warszawa dieta oczyszczająca
Menu