vega test warszawa oczyszczanie wątroby
1 Propozycja oczyszczania:
Potrzebne składniki:
- gorzka sól (magnezu siarczan) - Sól gorzka 25 g.
- oliwa z oliwek - pół szklanki (ok. 100 ml)
- świeży sok z różowego grejfruita - jeden duży owoc lub dwa mniejsze - 2/3 - 3 szklanki
- plastikowa słomka do picia
Warunki towarzyszące kuracji:
Do przeprowadzenia prawidłowej kuracji najlepiej wybrać sobotę, żeby móc w niedzielę odpocząć.
W trakcie kuracji nie wolno jeść tłustych potraw, masła ani mleka. Dozwolone są tylko gotowane produkty zbożowe, owoce, warzywa.
Ziemniaki i warzywa należy jeść gotowane. W ten sposób wytworzy się odpowiednie ciśnienie w wątrobie, co spowoduje wypchnięcie większej ilości kamyków z przewodów żółciowych.


Plan działań:
Godz. 14:00 (Sobota)
- po tej godzinie nie wolno już jeść ani pić - bo po spożyciu soli poczujemy się źle. Przygotować gorzką sól - cztery łyżki soli wymieszać z trzema szklankami przegotowanej wody. Jednorazowa dawka to 3/4 szklanki (150 ml). Resztę zostawić na potem (600 ml).
Godz. 18:00
- wypić pierwszą porcję (I porcja - 3/4 szklanki roztworu = 150 ml) gorzkiej soli. Można dodać szczyptę kwasku cytrynowego w celu poprawienia smaku. Roztwór można popić kilkoma łykami świeżej wody. Wyjąć oliwę i grapefruit z lodówki, aby się ogrzały.
Godz. 20:00
- wypić kolejną porcję roztworu (II porcja - 3/4 szklanki = 150 ml). Nie jedliśmy od godziny 14-tej, a mimo to nie czujemy głodu. Bardzo ważne jest przestrzeganie rozkładu czasowego - tolerancja wynosi +/- 10 minut.
Godz. 21:45 - przygotowanie roztworu oliwy i soku z grejpfruta
- do 1/2 litrowego zamykanego naczynia wlać pół szklanki oliwy z oliwek (100 ml). Do innego naczynia wycisnąć sok z grapefruita tak, aby uzyskać 1/2 szklanki płynu (100 ml). Usunąć cząsteczki miąższu. Sok dolać do oliwy, naczynie zamknąć i mocno nim potrząsnąć.
Uwaga! Należy mieć stałą możliwość natychmiastowego pójścia do toalety.
Godz.22:00
-wypić teraz przygotowany napój (oliwę z sokiem) przez słomkę w pozycji stojącej, co ułatwia przełykanie. Wypić w ciągu pięciu minut.
- Natychmiast po tym się położyć. Jeśli tego nie zrobimy to zakłócimy całą kurację. Im wcześniej się położymy, tym więcej kamyków opuści nasz organizm. Kładziemy się na plecach z głową lekko uniesioną na poduszce.

Proszę sobie wyobrażać, co się dzieje w tym czasie w wątrobie. Gdy co najmniej przez 20 minut poleżymy w absolutnym spokoju - poczujemy, jak kamyki się przesuwają, a dzięki działaniu gorzkiej soli nie będziemy odczuwać bólu. Na okolice wątroby można przyłożyć poduszkę elektryczną lub termofor.
Jeśli nie ma nagłej potrzeby, to nie wstawać z łóżka aż do rana.
- Następnego dnia rano, ale nie przed godziną szóstą, należy wypić trzecią (III porcja - 150 ml) dawkę roztworu soli. Jeśli nie czujemy się zbyt dobrze, proszę poczekać z wypiciem tej porcji. Można się po tym z powrotem położyć.
- Dwie godziny później wypijamy ostatnią - czwartą dawkę roztworu (IV porcja - 150 ml) i wracamy do łóżka.
- Po następnych dwóch godzinach można zacząć powoli jeść. Na początek wypić sok owocowy, po 1/2 godzinie zjeść owoc, godzinę później skonsumować lekkostrawne śniadanie. W czasie kolacji powinniśmy się już czuć dobrze.


Czy kuracja była udana - okaże się wkrótce.

Rano musimy być przygotowani na rozwolnienie. W stolcu będą znajdować się zielone kamyczki, które nie są resztkami jedzenia. Stolec w wodzie opadnie na dół, zaś kamyki będą pływać, gdyż zawierają cholesterol.
Pierwsza kuracja pomaga często tylko na kilka dni; w miarę jak pozostałe kamyki będą się posuwać do przodu, objawy naszych problemów mogą powrócić.
Kurację należy powtórzyć po 6 tygodniach, ale nigdy jej nie przeprowadzać w stanach chorobowych.
Czasami drogi żółciowe są wypełnione kryształkami cholesterolu koloru brązowego, z których nie utworzyły się kamienie. Wyglądają jako śmiecie pływające w wodzie muszli klozetowej. Musimy się ich pozbyć, tak samo jak kamieni.
Po przeprowadzeniu oczyszczania możemy czuć się przez dwa dni trochę słabo.

2 Propozycja oczyszczania - krótsza:
1. Codziennie przez pięć dni pijemy ok. 1 litr ekologicznego soku jabłkowego (najlepiej wyciśniętego w domu w sokowirówce lub kupionego w renomowanej firmie przetwórczej).
2. Szóstego dnia, po lekkiej kolacji - wieczorem (np. ok. 18:00) przyjmujemy 1 łyżkę stołową soli gorzkiej rozpuszczonej w szklance ciepłej wody. O godz. 21:00 tego samego dnia przyjmujemy taką sama porcje soli gorzkiej. Bezpośrednio po tym, ok. godz. 22:00 przyjmujemy mieszaninę 100 ml oliwy z oliwek i świeżo wyciśniętego soku z cytryny lub grejpfruta. Mieszaninę przed wypiciem należy dobrze wstrząsnąć, aby wytworzyła się emulsja tłuszczowa i natychmiast wypić.
Położyć się i ogrzewać wątrobę.
3. Następnego dnia rano podczas wypróżnienia się kamienie żółciowe wielkości ziaren piasku lub niewielkiej "fasoli" zaczynają być wydalane. Zwykle nie ma przy tym bólu, ani nieprzyjemnego odczucia.

4. Po zabiegu należy wykonać badanie USG  u tych osób, które miały problem z pęcherzykiem żółciowym (ewentualnie inne dodatkowe) - aby ustalić, czy wszystkie kamienie zostały z pęcherzyka usunięte. Jeśli okaże się, że część pozostała - można zabieg powtórzyć i zastosować zamiast soli gorzkiej inne sole nieorganiczne, z podobnym skutkiem.
Zamiast soli gorzkiej możemy zastosować:
1. Sól Karlsbadzką sztuczną (Sal Carolinum Artificiale), która zawiera siarczany sodu i potasu oraz węglany i chlorki działające łącznie przeczyszczająco i umiarkowanie żółciopędnie. Dawkowanie: na czczo jednorazowo 2-4 tabletki, po 32 mg - rozpuszczone w 2/3 szklanki ciepłej wody lub soku owocowego. Można dawkę powtórzyć wieczorem.
2. Tiosiarczan sodowy (Atrium Thiosulphuric), który również działa przeczyszczająco. Dawkowanie: Łyżkę stołową rozpuszczamy w 2/3 szklanki ciepłej wody i wypijamy przed posiłkami - porannym i wieczornym.

3 Propozycja oczyszczania:
OCZYSZCZENIE SOKAMI WARZYWNYMI - do wyboru:
Pić rano, w porze obiadowej i wieczorem 1/2 szklanki gorącej wody, do której należy wcisnąć sok z 1 cytryny.
3-4 razy w ciągu dnia pić po 1/2 szklanki mieszanki soków z marchwi, buraka i świeżego ogórka w proporcji 10:3:3 (250 g : 75 g : 75 g). Kurację należy przeprowadzać przez dwa tygodnie. W pierwszym roku przeprowadzamy 4 kuracje po 14 dni co 3 miesiące, potem raz w roku.
3-4 razy w ciągu dnia pić po 1/2 szklanki mieszanki soków z 270 g marchwi, 130 g selera i 60 g pietruszki. Kurację należy przeprowadzać przez dwa tygodnie. W pierwszym roku przeprowadzamy 4 kuracje po 14 dni co 3 miesiące, potem raz w roku.


4 Propozycja oczyszczania:
OCZYSZCZENIE SOKIEM JABŁKOWYM
Do kuracji używamy soku przyrządzonego ze świeżych owoców (soki gotowe nie nadają się). Jabłka powinny być słodkie, ale można dodać trochę kwaśnych. Sok należy pić łyczkami, przytrzymując w ustach, aby wymieszał się ze śliną. Sok używamy w dwóch etapach: przygotowawczym i właściwej kuracji. Aby przygotować organizm do przyjmowania nadmiaru kwasu przez 7 dni, pijemy 1 szklankę soku na 15 minut przed każdym posiłkiem.
Kuracja właściwa - 3 dni, w każdym dniu pijemy (nie przyjmując żadnego pokarmu) o godzinie 08:00 - 1 szklanka soku jabłkowego, 10:00 - 2 szklanki soku, 12:00 - 2 szklanki soku, 14:00 - 2 szklanki soku, 16:00 - 2 szklanki soku, 18:00 - 2 szklanki soku, 20:00 - 2 szklanki soku. Jeżeli w czasie kuracji nie nastąpi wypróżnienie, należy wypić zioła przeczyszczające, a najlepiej zrobić lewatywę.

5 Propozycja oczyszczania:
OCZYSZCZENIE SOKIEM z kiszonej kapusty i pomidorów
Należy pomieszać 0,5 szklanki soku z kiszonej kapusty i 0,5 szklanki  soku ze świeżych pomidorów.
Pić małymi łyczkami 3 razy dziennie po jedzeniu przez 1-2 miesiące.

6 Propozycja oczyszczania:
OCZYSZCZANIE WYWAREM Z OWSA  z sokiem cytrynowym i miodem
1 szklankę całych  ziaren owsa dokładnie umyć i zalać 1 litrem wrzątku. Gotować na małym ogniu 30-40 minut aż zawartość wygotuje się do objętości wyjściowej (1 szklanki). Potem należy przez 30 minut utrzymać w cieple wywar z owsem. Po przecedzeniu, wystudzeniu, dodać odrobinę miodu i soku z cytryny do smaku.
Taki przyrządzony wywar trzeba pić codziennie po 1 szklance, 30 minut przed posiłkiem 3 razy dziennie przez 1 miesiąc.

 
7 Propozycja oczyszczania:
OCZYSZCZANIE OLEJEM RYCYNOWYM  i sokiem z grejpfruta lub z cytryny.
Należy odmierzyć 1 ml oleju rycynowego na 1 kg ciała i dodać do tej ilości sok z 1 grejpfruta. Wszystko dokładnie wymieszać i wypić powoli małymi łyczkami. Miksturę najlepiej zastosować wieczorem przed snem.
W zależności od stanu wątroby wydalanie kamieni cholesterolowych może nastąpić już w nocy lub nad ranem.
Oczyszczanie to, warto jest przeprowadzać 1 raz na 4 miesiące.
 
8 Propozycja oczyszczania:
OCZYSZCZANIE MNISZKIEM LEKARSKIM i sokami z warzyw.
Przygotować 2 świeże liście mniszka lekarskiego albo szpinaku, ewentualnie kapusty, do tego 1/2 szklanki różyczek brokułów, 1 szklankę różyczek kalafiora, 2 duże buraki, 1 ząbek czosnku, 1/2 szklanki posiekanej pietruszki i 1 czerwone jabłko. Wszystkie składniki umyć, oczyścić i posiekać. Włożyć do sokowirówki i przygotować sok. Zawiera on dużo witaminy C i związków siarki, które oczyszczają wątrobę. Można lekko rozcieńczyć sok wodą, zimną herbatą ziołową albo owocową w stosunki 1:1. Pić 1/2 - 1 litra soku dziennie.
Oczyszczanie wątroby
Wątroba jest organem odgrywającym ważną rolę przy odtruwaniu organizmu. Wszelkie substancje toksyczne pogarszające pracę wątroby mają jednocześnie ujemny wpływ na ogólny stan zdrowia. Wątroba pełni również funkcje trawienne - produkuje ok. 1 - 1,5 litra żółci w ciągu doby.
Zdolność energetyczną wątroby można sprawdzić  Vega-Test'em.

Ważne! Przed przystąpieniem do oczyszczania wątroby zaleca się przeprowadzenie płukania jelita za pomocą lewatywy grawitacyjnej w gabinecie lub lewatywą domową. Pamiętać należy o programie pobudzającym i rozkurczowym kanalików dróg żółciowych oraz o oczyszczeniu nerek i pęcherza moczowego za pomocą ziół. Bardzo ważne jest sprawdzenie stanu pęcherzyka żółciowego!
1 Propozycja
2 Propozycja
3 Propozycja
4 Propozycja
5 Propozycja
6 Propozycja
7 Propozycja
8 Propozycja
Wskazane jest przeprowadzenie kuracji oczyszczającej 3 razy po sobie w odstępach 6 tygodniowych, w kolejnych latach dwa razy w ciągu roku.
 
 
 
 
 
 
 
 
vega test warszawa oczyszczanie wątroby
vega-test warszawa oczyszczanie wątroby
vega test warszawa oczyszczanie wątroby
vega test warszawa oczyszczanie wątroby
Menu
vegatest warszawa oczyszczanie wątroby
vega test warszawa oczyszczanie wątroby