Przed kąpielą przeciw pasożytniczą, co najmniej na 24 godziny, należy zupełnie odstawić fruktozę i wszelkie słodycze, ograniczyć do minimum przetwory z mąki i zastosować lekką dietę, najlepiej warzywną.
KĄPIEL: Zaparzamy porcję ziół o nazwie "Mieszanka ziołowa do kąpieli" (oczyszczająca) w 3 litrach wrzącej wody, pozostawiamy do naciągnięcia przez pół godziny, wlewamy do wanny lub wanienki (gdy dotyczy to dzieci), fusy ziołowe umieszczamy w bawełnianym worku i dolewamy ciepłą wodę z kranu, aby kąpiel sięgała bioder. Temperatura kąpieli powinna być bardzo ciepła. Po wejściu do wanny dobrze jest przez kilka minut poleżeć w naparze z ziół i pomasować się woreczkiem z ziołowymi fusami. Przygotowujemy w pojemniczkach: miód i mąkę pszenną. Następnie bierzemy na dłoń troszkę miodu i smarujemy (wcieramy) w strefę pleców, klatki piersiowej i kości żuchwy, pozostawiamy na kilka minut, a następnie spłukujemy ziołami z wanny, czynność tą powtarzamy kilkakrotnie. Po nałożeniu 3 raz miodu należy oprószyć te miejsca mąką pszenną i pozostawić tak na kilka minut, potem spłukać. Czynność tą powtarzać kilka razy.
Przez pory skóry wnikają składniki ziół i pomagają oczyszczać organizm. Podczas zabiegu należy utrzymywać dość ciepłą temperaturę wody w wannie, uzupełniając co jakiś czas gorącą wodą. Po zakończeniu tych czynności podajemy do wypicia herbatkę z mięty i pokrzywy z dodatkiem soku z czarnej porzeczki. Zabieg taki powtarzać można dzień przed i o pełni księżyca.
Informacja zaczerpnięta ze starych poradników ziołolecznictwa.
Kąpiel ziołowo-miodowa daje doskonałe efekty detoksykujące i odżywiające skórę. Może być łączona z peelling'em. Kąpiele ziołowo-miodowe, z doskonałym skutkiem, wykorzystywano przy wszelkich problemach skórnych oraz jako kąpiele przeciwpasożytnicze (włosogłówka).
Obecność włosogłówki w organizmie przy niewielkiej inwazji, w początkowym stadium, może być tylko w jelitach i nie musi ujawnić się w kąpieli. Jednak w zdecydowanej większości włosogłówka bytuje również pozajelitowo i trudno ją usunąć z organizmu za pomocą samej diety, ziół czy leków. Dlatego też warto zawsze, kiedy istnieje podejrzenie o zakażenie włosogłówką, przeprowadzać kąpiele, powtarzając je co tydzień, a następnie co 2-3 tygodnie. Pasożyty pojawiają się na skórze czasem już przy pierwszej kąpieli, ale zdarza się, że następuje to dopiero po drugiej czy trzeciej. Dodać należy, że kąpiel jest bezpieczna. Włosogłówka, która ujawnia się na skórze w postaci cieniutkich nitek-włosków, starta ze skóry ginie i nie zagraża wtórną infekcją. Kąpiele należy powtarzać do czasu, aż przynajmniej dwukrotnie nie zauważymy intruzów. Warto wziąć pod uwagę fakt, że u niektórych osób kąpiele dają najlepsze efekty w czasie pełni.
Zioła przeciwpasożytnicze
Mieszanki ziołowe do oczyszczania organizmu z pasożytów zawierają w swym składzie różne kombinacje z wykorzystaniem np. niezawodnego piołunu, czasami bywa wrotycz, liście orzecha włoskiego, tymianek, oregano, szałwia, rumianek, kora dębu, kora kruszyny, senes, rozdrobnione nasiona dyni, czarnuszki i lnu, kłącze tataraku, korzeń mniszka, korzeń omanu, owoce borówki czernicy i ziele glistnika.
Mieszanki te parzy się i wypija najczęściej 2 razy dziennie, ważne, aby wypić pierwszą porcję rano na czczo.
Znakomite efekty oczyszczające osiągnąć można poprzez kąpiele w ziołach np. przeciw włosogłówce.
Zanim sięgniesz po tabletkę, radzę spróbować kuracji ziółkami, które można pić i w których można się kąpać. Do takich należy np. mieszanka przeciw włosogłówce.
Ziołowa mieszanka do kąpieli oczyszczającej